Założona w 1972 roku firma Shamir początkowo zajmowała się produkcją soczewek dwuogniskowych, w niedługim czasie rozpoczęła prace nad soczewkami progresywnymi i w chwili obecnej Shamir jest zaliczany do pierwszej piątki wiodących producentów soczewek progresywnych na świecie. W chwili obecnej Shamir posiada dwa odziały przeznaczone do produkcji form i półproduktów oraz dziewięć laboratoriów recepturowych, zatrudniając w sumie około 1 800 osób na całym świecie.

W lipcu 2011 roku miała miejsce fuzja, w wyniku której firma Essilor stała się 50% udziałowcem firmy Shamir Optical Industry. Tym samym firma Shamir przestała być notowana na rynku akcji NASDAQ i stała się na powrót prywatną firmą.

Inwestując przede wszystkim w prace badawczo-rozwojowe, firma Shamir wypracowała technologie o przełomowym znaczeniu, sytuując się tym samym wśród producentów najnowocześniejszej progresywnej technologii optycznej. Technologiczne portfolio firmy tworzą: Eye-Point Technology®, Direct Lens Technology®, As-Worn Technology™ oraz FreeFrame Technology™. Technologie te mają zastosowanie w tworzeniu szerokiej gamy produktów zawierających projekty soczewek i form do produkcji soczewek, progresywne półprodukty, soczewki jednoogniskowe oraz soczewki progresywne o wewnętrznej powierzchni progresywnej.

Shamir wykorzystuje do produkcji soczewek szerokie spektrum indeksów w materiałach organicznych oraz Trivex i poliwęglan. Jesteśmy w stanie odpowiedzieć na każde zapotrzebowanie rynku, posiadając w swojej ofercie cały zakres soczewek okularowych. Od konwencjonalnych soczewek progresywnych, poprzez soczewki biurowe, jak również indywidualne soczewki jednoogniskowe wykonywane w technologii FreeForm™, zaawansowane soczewki do opraw sportowych oraz spersonalizowane soczewki progresywne z wewnętrzną progresją. Dodatkowo szczycimy się opracowanym przez nas oprogramowaniem kalkulacyjnym do soczewek FreeForm™, który dostarczamy do laboratoriów recepturowych na całym świecie.

Salony optyczne i optometryści mogą polegać na firmie Shamir jako dostawcy unikatowych rozwiązań w zakresie korekcji wzroku.

Shamir

WARTOŚCI I ZASADY

Jako rozwijająca się firma, której działalność rozciąga się na cały świat, oraz której ambicją i dążeniem jest polepszenie jakości życia i zdrowia naszych klientów poprzez poprawę ich wizji, Shamir Optical Industry Ltd., jak i wszystkie jej odziały, uważamy się za zobowiązanych do działania zgodnie z naszymi wartościami i zasadami, wynikającymi z samej natury naszej firmy, ze środowiska biznesowego, w którym działamy oraz celów naszej korporacji.