SHAMIR POLSKA RUSZA Z AUTORSKĄ AKCJĄ „PRZYSTAŃ DLA OKA”.

W trosce o zdrowy wzrok Polaków, firma SHAMIR stworzyła autorską akcję pod nazwą „Przystań dla oka”. Ma ona na celu promowanie profilaktyki regularnego badania wzroku.
Nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale częstą przyczyną złego samopoczucia, zmęczenia, bólów głowy – szczególnie pod koniec dnia może być nieodpowiednia ochrona wzroku.

Z danych statystycznych [1] wynika, że najczęściej występującymi wadami wzroku u dorosłych Polaków jest:

  • 23% krótkowzroczność,
  • 13,5% dalekowzroczność,
  • 12,5% astygmatyzm,
  • 41% dalekowzroczność związana z wiekiem.

Wśród dzieci do 15 roku życia u 514 chłopców na 1000 stwierdza się zaburzenia wzroku, współczynnik ten jest większy u dziewczynek i wynosi 694 na 1000 badanych. Aż 80% całego procesu nauczania odbywa się przez nasze oczy. Problemy z widzeniem mają największy wpływ na efektywność nauki. Dzieci o słabym wzroku mają 3 krotnie większą szansę powtarzać rok [2].


shamir logo przystan dla oka v3

 

Głównym celem akcji „Przystań dla oka” jest zwrócenie uwagi na profilaktykę badania wzroku. Inicjatywa ta doskonale łączy się z misją firmy SHAMIR, która od blisko 50 lat działa w zakresie ochrony wzroku ludzi na całym świecie.


Nazwą akcji „Przystań dla oka” chcemy zwrócić uwagę społeczeństwa, aby każdy z nas mógł się zatrzymać na chwilę i poświęcić ją na sprawdzenie swojego wzroku, w codziennym zabieganiu,
ale również skorzystał z naszej pomocy w tym zakresie, poprzez odwiedzenie naszego punktu.

 


W ramach akcji, firma SHAMIR Polska będzie organizowała wydarzenie, w trakcie których można bezpłatnie sprawdzić swój wzrok na terenie całej Polski. Na bieżąco, poprzez komunikację
na naszym profilu na Facebooku­ @ShamirPolska oraz stronę internetową www.shamir.pl, w zakładce aktualności - wskażemy konkretne miejsca, gdzie będzie można nas spotkać.


Już teraz zapraszamy wszystkich Państwa do naszej Przystani, na bezpłatne sprawdzenie wzroku oraz spotkanie z nami w dniach 6-8 września br., do Tarnowskich Gór, podczas „Gwarków”, nasze stoisko będzie się znajdowało przy ul. Krakowskiej 20, będziemy do Państwa dyspozycji
w godzinach:

  • 06.09.2019 r., piątek: 14-19
  • 07.09.2019 r., sobota: 10-19
  • 08.09.2019 r., niedziela: 11-15

facebookicon@ShamirPolska #przystandlaoka,

 

[1] PRZEGLĄD EPIDEMIOLOGICZNY 2015; 69: 905 - 908

[2] Dane wewnętrzne SHAMIR