Technologie

Shamir, posiadając imponujący dział badawczo-rozwojowy (R&D), jest technologicznym innowatorem w dziedzinie optyki. Będąc pionierem technologii Freeform oraz twórcą przełomowych konstrukcji progresywnych, Shamir jest globalnie uznanym liderem w dziedzinie produkcji soczewek sportowych, biurowych oraz indywidualnie dopasowanych, zapewniających użytkownikom komfort połączony z optymalną dokładnością widzenia, bez względu na wartość mocy czy kształt oprawy. Najnowsze technologie produkcyjne Shamir sprawiają, że jest również liderem w dziedzinie szybkich rozwiązań produkcyjnych, zachowujących najwyższą jakość soczewek.

EYE-POINT TECHNOLOGY AI™

Eye Point icon

Dotychczas w ramach Eye-Point Technology III wykorzystywano symulację oka ludzkiego i rzeczywistych ob­razów do poprawy ostrości wzroku i szerokości pola widzenia dla każdej mocy korekcji. Dzięki nowemu opro­gramowaniu do badania ruchów głowy i oczu (Head Eye Integrative Movement - HEIM), opracowanemu przez inżynierów firmy Shamir, mogliśmy dokładnie prześledzić, przez które obszary soczewki spogląda użytkownik w różnych strefach optycznych (w osi pionowej i poziomej). Nowa technologia pozwala nam na zaprojektowanie soczewki uwzględniającej rzeczywiste kąty ustawienia oczu obliczane dla każdego dystansu.

Wcześniejsze konstrukcje opierały się na symulacji ruchu oka. Obecnie wiemy dokładnie jak ustawiają się oczy. To, co kiedyś symulowaliśmy, teraz możemy zaobserwować.