Technologie

Shamir, posiadając imponujący dział badawczo-rozwojowy (R&D), jest technologicznym innowatorem w dziedzinie optyki. Będąc pionierem technologii Freeform oraz twórcą przełomowych konstrukcji progresywnych, Shamir jest globalnie uznanym liderem w dziedzinie produkcji soczewek sportowych, biurowych oraz indywidualnie dopasowanych, zapewniających użytkownikom komfort połączony z optymalną dokładnością widzenia, bez względu na wartość mocy czy kształt oprawy. Najnowsze technologie produkcyjne Shamir sprawiają, że jest również liderem w dziedzinie szybkich rozwiązań produkcyjnych, zachowujących najwyższą jakość soczewek.

Close-Up™

Close Up Icon pl2

 

DLACZEGO CLOSE-UP™?

Obecnie prawie każdy z nas spędza godziny, korzystając z urządzeń cyfrowych, co skutkuje coraz częstszym patrzeniem z małej odległości i większą konwergencją.
Optyka musi zmierzyć się z nowymi wyzwaniami, by zapewnić najlepszą jakość widzenia.
Mniejsze dystanse robocze oznaczają, że oczy często się zbiegają. Zbieżność, indywidualna cecha fizjologiczna każdego człowieka, jest szczególnie istotna w przypadku soczewek progresywnych. Stopień zbieżności wymaganej i osiągniętej wpływa na jakość widzenia z bliska w trakcie wykonywania pracy z małej odległości. Współcześnie projektowane soczewki są „uniwersalnie zoptymalizowane” do patrzenia z bliska, z przeciętną wartością przesunięcia bliży względem dali, co w większości wypadków się sprawdza. Jednak gdy występują jakiekolwiek nieprawidłowości, widzenie z bliska może być niezogniskowane lub wąskie.
Optymalne rozwiązanie dla każdego wymaga w sposób oczywisty wyższego stopnia personalizacji.

TECHNOLOGIA CLOSE-UP™: ZMIENNA WARTOŚĆ INSETU

Technologia Close-Up™ firmy Shamir dostosowuje przesunięcie strefy czytania każdej soczewki do indywidualnego rozstawu źrenic w bliży każdego pacjenta. Dostosowanie odbywa się z progresją 0,1 mm w zakresie od 0 do 5 mm. Ta zaawansowana technologia projektowania soczewek pozwala tworzyć soczewki odpowiadające indywidualnym różnicom, począwszy od cech fizjologicznych, takich jak rozstaw między źrenicami, długość ramion lub zakłócenia zbieżności/rozbieżności, aż po styl życia, rodzaj pracy, różne hobby i tym podobne. W efekcie otrzymujemy wysoce spersonalizowane soczewki, spełniające obecne wymogi jakości widzenia, typowe i nietypowe, do patrzenia z bliskiej i pośredniej odległości.

TECHNOLOGIA CLOSE-UP™– NIEZBĘDNA DLA OPTYMALNEJ JAKOŚCI WIDZENIA

Znany jest szereg przypadków, które wymagają specjalnej uwagi, aby zapewnić pacjentowi jakość bliskiego widzenia, która mu się należy.

TECHNOLOGIA SHAMIR CLOSE-UP™ jest dedykowana osobom z:

  • Niestandardowo dużym rozstawem źrenic,
  • Asymetrią źrenic,
  • Nietypowym przechyleniem głowy,
  • Jednowzrocznością,
  • Problemem konwergencji lub dywergencji,
  • Niestandardową odległością do pracy,
  • Brakiem adaptacji do soczewek progresywnych.

Dzięki prostemu pomiarowi rozstawu źrenic do bliży, Close-Up™ zapewnia najlepszą jakość widzenia.